UniCreditBank internetové bankovnictví

Funkce internetového bankovnictví UnicreditBank dostávají klienti zdarma jako bonus při založení některého z kont banky. Jde o internetovou aplikaci, která umožňuje správu peněz, sledování příjmů a výdajů a další věci související s financemi. Přihlašování do aplikace probíhá online třemi možnými způsoby – pomocí mobilního klíče, Smart klíče v chytrém telefonu nebo bezpečnostního klíče (tedy kalkulačky). Každá metoda má svá pro a proti, jejich smyslem ale tak či tak je zvýšit internetbanking a jeho bezpečnost. Jak konkrétně funguje, to které zabezpečení popisuje Unicredit Bank na hlavních stránkách, takže se můžete lehce rozhodnout, která z možností je právě pro vás ta pravá.

UniCreditBank s internetovým bankovnictvím

Přihlášením na internetbankingu můžete využívat celou řadu služeb. Mezi nejčastější úkony, které jsou pomocí UniCreditBank internetového bankovnictví prováděny, patří domácí platby a trvalé příkazy. Jak přesně to vypadá se můžete podívat v demo verzi aplikace. Veškeré platby zde najdete v levém menu pod označením Platby. Pokud kupříkladu vyberete Tuzemské platby, máte na výběr Standardní nebo expresní platby a pak ještě další možnosti, jako třeba dobíjení kreditu mobilního telefonu. K odeslání každopádně potřebujete znát číslo účtu příjemce a částku, kterou chcete odeslat, eventuálně ještě variabilní a jiné symboly. Po vyplnění potřebných údajů ještě následuje autorizace s internetovým bankovnictvím UniCreditBank a pak už budou peníze bezpečně odeslány.

Ovládání účtů přihlášením na internetbanking

V kategorii plateb ale najdete i další alternativy. Zadávat můžete taky trvalé příkazy, SIPA nebo dávat svolení k inkasu a to vše opět provedete online přes internetbanking – rozdíly jsou jen v tom, co budete muset zadat za hodnoty (to se nicméně dozvíte z příslušného formuláře). Za zmínku stojí taky ceny plateb. V rámci UniCreditBank internetového bankovnictví záleží na tom, zda jde o odchozí nebo příchozí platby. Pokud přijmete peníze z účtu v rámci Unicredit Bank, neplatíte vůbec nic, pokud v rámci banky peníze posíláte, vyjde platba na tři koruny. Odchozí i příchozí platby do jiných bank stojí většinou šest korun, až na expresní platbu, za kterou si připlatíte 115 Kč. Zřízení trvalé platby, souhlas s inkasem, SIPO i jejich zrušení jsou bez poplatku.