ING Konto vstup na účet

Internetové bankovnictví ING je určeno těm klientům banky, kteří zde mají veden spořící účet. Jedná se o online aplikaci, do které se dostanete přes přihlášení ve formuláři na oficiálních stránkách. Ke vstupu na účty ING Konto se dostanete pomocí klientského číslo a hesla, které před prvním přihlášením vygeneruje sám systém. Jednoduše na výše zmíněných stránkách kliknete na odkaz „Jste tu poprvé a ještě nemáte vygenerované přístupové heslo?“, zadáte své klientské číslo a datum narození a následně získáte online přístup ke svému účtu.

ING Konto se vstupem na účet

Domácí platby a obecně příkazy jsou u internetového bankovnictví v trochu jiném formátu, než je tomu u běžných účtů. Banka nabízí možnost nadefinovat si až tři tzv. Transakční účty, eventuálně transakční účty, se kterými můžete přes svá ING Konta pomocí vstupu na účet komunikovat. Jako transakční účty jsou označeny vaše běžné účty vedené u jakékoli tuzemské banky. Transakční účty jsou pak další účty vedené u této banky (třeba Životní pojištění apod.). Odeslání platby ovšem přes internetbanking přihlášení funguje stejně, jako jinde – když budete chtít peníze z účtu vybrat, jednoduše je vyplněním online formuláře přepošlete na některý z Transakčních účtů a je to. Za tyto služby si banka nevybírá žádné poplatky. Stačí si otevřít ING Konto a vstupy na účet získáte zdarma.

Přihlášení a ovládání účtů

U banky je ale hlavním produktem spořící účtem. Krom toho, že si z něj můžete peníze převést na svůj účet, můžete taky díky vstupů do internetového bankovnictví zařídit, aby vám na něj pravidelně docházely peníze z vašeho účtu a to prostřednictvím inkasa. To opět zřídíte přes přihlášení na internetbanking ING Konta, dále pak zadáte souhlas k inkasu na účtu, ze kterého si sem budete peníze pravidelně posílat a je to. Stejně jako u odchozích plateb, ani za tuto službu si banka neúčtuje žádné poplatky.

Správa produktů přes internetové bankovnictví

Jak už bylo řečeno, internetové bankovnictví je dobré nejen k přepravě peněz z běžných účtů na spořící konto a zpět, ale můžete díky němu přesouvat peníze na další účty vedené u banky. Vstupem na účet ING Konta můžete ovládat Životní pojištění, Zdravotní pojištění, Penzijní produkty i Fondy. Na každý z těchto účtů můžete ze spořícího konta přesouvat peníze pohodlně online.